Jakie są najlepsze kaski na motor?

Kask motocyklowy odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości produkt od renomowanego producenta. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie kaski warto postawić, aby nie zawiodły nas w najmniej spodziewanym momencie.

Materiał ma znaczenie

Wybierając nowy kask na motor warto zwrócić uwagę na materiał z którego jest on wykonany. W dzisiejszych czasach poleca się nowoczesne kaski wykonane z włókna szklanego, które otrzymywane są ze stopionego szkła i specjalnego szkła wodnego. Kaski wykonane z tego materiału charakteryzują się wytrzymałością, sztywnością i doskonałą elastycznością, dlatego też w swoje klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

kask na motor

Karbonowy kask na motor

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także kask motocyklowy z karbonu, czyli specjalnego włókna węglowego. Nowością na rynku motocyklowym jest także fantastyczny kevlar, który z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Kevlar to bardzo solidny materiał, który może pochwalić się dużą odpornością na zużycie. Kaski wykonane z tego materiału nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.

Autorskie kaski motocyklowe

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wielu producentów oferuje autorskie kaski na motor, które są godne polecenia. Mowa tutaj między innymi o niezawodnych kaskach HJC, które posiadają skorupę kasku z tajemniczego materiału P.I.M.