Jak polerować lakier samochodowy z użyciem pasty polerskiej?

Ta naprawdę istnieją dwa sposoby polerowania nieco już zmatowiałej pozbawionej blasku karoserii. Chodzi tu o polerowanie ręczne oraz mechaniczne. W pierwszym przypadku niezbędna będzie dobrej jakości pasta polerska do lakieru, w drugim natomiast niezbędna będzie elektryczna polerka.

Polerowanie ręczne

Nie da się ukryć, że polerowanie ręczne, przy którym wykorzystywana jest pasta polerska do lakieru jest metoda znacznie bardziej pracochłonną niż zastosowanie elektrycznej polerki. Używanie pasty wymaga choćby nieco odrobiny wprawy, ale również i siły. Choć efekty poprawnie przeprowadzonego polerownia są na tyle zachwycające, że wielu kierowców pomimo włożonego ogromnego wysiłku uważa, że warto było nieco się pomęczyć. Polerowanie ręczne ma jedną, ale niezwykle istotną przewagę nad polerowaniem elektrycznym – może być wykonane przez każdego kierowcę, który będzie miał nieco czasu i woli do wykonania tej ciężkiej pracy.

Dokładność czy usuwanie poważniejszych zarysowań?

Jeśli chodzi o polerowanie ręczne, to ta metoda będzie idealna do przywracania lakierowi blasku i usuwania stosunkowo płytkich i niewielkich rozmiarów zarysowań. Natomiast w przypadku poważniejszych problemów ze stanem karoserii, konieczne będzie zastosowanie polerowania mechanicznego, pod warunkiem oczywiście, że kierowcy bardzo zależy na tym, by jego auto pozostawało w nienagannym wizualnym stanie, a z jego powierzchni usunięte zostały wszelkie uszkodzenia lakieru.