Czy warto inwestować w używaną odzież motocyklową?

Nie da się ukryć, że zakup używanej odzieży motocyklowej pozwala na zaoszczędzenie dość sporej gotówki. Jednak warto wiedzieć, jak kupować odzież motocyklową używaną, aby była ona porządna i posłużyła motocykliście jeszcze przez długi okres czasu (tu świetnie może się sprawdzić odzież Dainese, wykonana solidnie i trzymająca się doskonale długie lata).

Jakość ważniejsza niż cena

Choć jak twierdzą specjaliści nie ma najmniejszych przeszkód, aby motocykliści wybierali odzież używaną, to jednak taki zakup należy bardzo dokładnie przemyśleć. Warto zdecydować się na zakup jedynie tej używanej odzieży motocyklowej, która jest w stanie nienagannym, a przede wszystkim nie nosi widocznych śladów świadczących o tym, że poprzedni właściciel w tym ubraniu miał jakiś wypadek, stłuczkę itp. Taka używana odzież z całą pewnością nie będzie się nadawała do dalszego użytkowania.

Czym się kierować kupując używaną odzież motocyklową?

Poza stanem odzieży motocyklowej pochodzącej z drugiej ręki istnieje jeszcze wiele innych czynników decydujących o tym, czy nadaje się ona do dalszego użytkowania czy też nie. Tu należy pamiętać o tym, że odzież z zepsutym suwakiem nie nadaje się już do dalszego stosowania. W takim przypadku nowy suwak staje się zdecydowanie najsłabszą częścią stroju, bowiem wymieniony na nowy, szczególnie nieumiejętnie staje się najsłabszą częścią stroju, gdyż w przypadku motocyklowej odzieży bardzo łatwo o sytuację, w której pęka on na łączeniu, stwarzając zagrożenie dla ciała w czasie ewentualnego upadku.